pátek 30. března 2012

Vlastenectví již není hanba?

Jakým způsobem restaurace Avatár vlastně nakupuje suroviny? A do jakého daňového ráje odchází náš zisk?
Světe div se, i oficiální media již začínají mluvit o souvislosti mezi kupováním
místních produktů a potravin. (politicky nekorektní je stále ještě používat slovo národní). Rozmach farmářských trhů s místní produkcí je impozantní i když se zde snadno může prodávat i zahraniční zboží , přesto je na zájmu zákazníků vidět zvyšující se povědomí o tom, že koupí místních potravin podpořím místní pěstitele, místní ekonomiku a svůj národ (ano jednou jsem to sprosté slovo použil).
V Avatáru jsme si těchto věcí vědomi již od samého počátku. Vždy se tedy snažíme vybrat dodavatele tak, aby byl místní (co nejbližší). Asi před půl rokem jsme například změnili dodavatele rýže. Nyní již nepoužíváme indickou rýži Basmati, ale španělskou rýži La Perdiz, která k nám nemusí cestovat tak daleko. Eurofilové mohou dokonce říci, že je to rýže domácí-evropská.

V těchto dnech přecházíme z čínské BIO pohanky na českou pohanku Šmajstrla. Společnost PRO-BIO nám roky tvrdila, že čínskou pohanku prodává jen když má nedostatek té české. Po několika dodávkách čínské pohanky na podzim, po sklizni, jim již nevěříme.

Poohlédli jsme se tedy po českém dodavateli české pohanky a opravdu jsme našli zřejmě jediného výrobce české pohanky-lámanky, kterou používáme do naší vyhlášené Maminčiny bramborové kaše. Pohankový mlýn Šmajstrla je nám také sympatický tím, že jde o českou rodinnou firmu, která stejně jako restaurace Avatár má velice ráda tradice.
Od nynějška si tedy můžeme vždy pochutnávat na české pohance. A nabízíme i další výrobky této sympatické firmy.

Tímto se také dostáváme k otázce našeho zisku zmiňovaného v úvodu. Přestože pro někoho může být i slovo zisk sprostým slovem, je to jediná věc, která nám umožňuje pokračovat s naší restaurací. A dává nám také, stejně jako všem našim zaměstnancům, obživu. Navíc máme trvalé bydliště v Brně takže zde odvádíme daně, které jdou do státního rozpočtu České republiky. A nejsou to částky malé. Alespoň z našeho pohledu.
Svým obědem v Avatáru tedy podporujeme nejen obyvatele Brna, zvířátka (která nemusí na jatkách umřít), ale i místní ekonomiku a Českou republiku.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za tvůj názor, radu atd.
Systém je nastaven i na používání anonymního profilu.
Mezi vložením dvou příspěvků vyžaduje systém časovou prodlevu.