čtvrtek 22. března 2012

V Avatáru solíme německy.

Jsme v EU, Polsko také, všude by měly platit stejné normy, a přesto neplatí.
Každý národní stát si vždy bude více hledět svého zájmu než zájmu něčeho tak imaginárního, jako je lidské zdraví u sousedů. Jak je na tom v této situaci můj oběd v Avatáru?
Nad zprávou o používání technické soli ( http://ekonomika.idnes.cz/polska-solna-afera-0n0-/ekonomika.aspx?c=A120322_130723_ekonomika_spi ) vyvstává řada otázek. Jsou skutečně potraviny, které nám nabízí potravinářský průmysl, bezpečné? Mám si bez sebemenších pochyb dát k obědu všechny ty novinky s vysokým obsahem GMO, E-XYZ.. a pečlivě obráběné podle ISO-900X ... ? A nebo je na místě být opatrný a konzervativní?

Poláci přiznali, že používají v potravinářství sůl, která se většinou používá na sypání chodníků. Ale je to prý v pořádku, protože podle jejich měření hodnota škodlivých látek v jejich technické soli nepřesahuje v tomto případě stanovené "normy". ( http://zpravy.idnes.cz/technicka-sul-z-polska-zdravi-neskodi-prokazaly-testy-p12-/zahranicni.aspx?c=A120306_131612_zahranicni_jnd )
Můžeme nebo nemusíme této zprávě věřit. Můžeme nebo nemusíme začít zkoumat, co je to "normy" a co to znamená "o něco více síranů".
Faktem je, že slepá víra v dokonalost potravinářského průmyslu evidentně není na místě.

V Avatáru používáme na vaření sůl od firmy Solsan http://www.solsan.cz/ , která prodává sůl pocházející z Německa.
To, co je však na kvalitě Avatár menu to nejpodstatnější, je fakt, že každý den v Avatáru obědváme. Každý den mohou naši zákazníci vidět, jak si personál restaurace nabírá svůj oběd ze stejných výdejních nádob, ze kterých nabíráme obědy pro hosty.
Navíc jsme firma malá, a proto je pro nás, na rozdíl od velkých, každý jeden spokojený zákazník životně důležitý. 
K těmto spokojeným zákazníkům patří i slečna doktorka ze sousední nemocnice U svaté Anny. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za tvůj názor, radu atd.
Systém je nastaven i na používání anonymního profilu.
Mezi vložením dvou příspěvků vyžaduje systém časovou prodlevu.